Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Felnőtt kf OB 2011.

2011.04.20

Fantasztikus körülmények között léphetett szőnyegre a felnőtt kötöttfogású mezőny. Az újonnan épült ESMTK - birkózócsarnokban (amelynek az ünnepélyes avatása április 28-án lesz) a finálé résztvevőit ifjabb Perutek János, az Eurosport szakkommentátora szólította szőnyegre, zenés bevonulóval aláfestve.

Minden tisztelet kijár a házigazda Losonczi Ottónak, aki mindent elkövetett azért, hogy európai szintű körülményeket biztosítson, illetve Sike Andrásnak, a Ferencváros szakosztályvezetőjének, aki remek hangulatot teremtett.
A verseny nagyon izgalmas volt. A legkisebb kategóriában két csapattárs mérhette össze tudását. A még junior korú Knipli Csongor és Borsos Dávid jutott a döntőbe 2-2 győzelemmel, ahol Borsos két magabiztos 1:0-s menetben múlta felül ellenfelét és így megvédte bajnoki címét.

Egy súlycsoporttal feljebb Pál Norbert és  Gérnyi Dávid mérkőzött meg az aranyéremért. Ez a mérkőzés is kétmenetes volt, a győzelmet Gérnyi szerezte meg. 66 kilóban Európa-bajnokunk, Lőrincz Tamás bordasérülés miatt nem tudott részt venni az idei bajnokságon. A döntőt magabiztos birkózással Korpási Bálint nyerte, miután két menetben múlta felül Szakolczi Zoltánt.

A következő kategóriában dr. Kun Renátó és Szabó Martin döntőzött. Az első menetet Kun még hozni tudta, miután Szabót szabálytalan védekezésért megintettek, ám a következő kettőben Szabó Martin két bravúros hátsó-alsó emelést végrehajtva szerezte meg újabb magyar bajnoki címét.
A 84 kiló döntőjében az Európa-bajnok Bácsi Péter és a junior korú Farkas Bálint lépett szőnyegre. Meg kell említeni, hogy Farkas az elődöntőben hatalmas meglepetésre az olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltánt győzte le, hárommenetes csatában. Bálint a döntőben sem adta fel, villámgyors csípődobással indított Bácsi ellen, amiért 3+1 pontot kapott. Bácsi azonban ebből hamar átvitte, így neki is járt 2 pont. Az állás 4:2 volt Farkas javára, azonban Bácsi megindult és kétszer levitte a fiatal egrit. A győzelem azonban nem volt meg az olimpikonnak, hiszen 4:4 volt az eredmény, és Bálint hárompontos akciója döntött. Bácsi a szünetben összeszedte magát, a következő két menetben állásból hajtotta le Farkast, és nyerte meg a versenyt.

A világbajnok Kiss Balázs sérüléséből lábadozik, így a magyar bajnokságon nem tudott rajhoz állni. „Trónkövetelői” azonban szőnyegre léptek, méghozzá egymás ellen a döntőben. Németh Iván és Rizmajer György között nagy csatára számított a közönség, azonban Németh - mondhatni: két sima menetben - felülmúlta a BVSC tehetségét. A nehézfiúk között minden a papír forma szerint alakult.

A két hete a világversenyekről a tizenegyedik érmét hazahozó Deák-Bárdos Mihály gond nélkül győzte le a nehézsúlyba mérlegelt birkózókat. A fináléban a junior Lám Bálintot két menetben verte.

A csapatversenyben a két aranyérmet szerző Ferencváros lett az első, megelőzve a BVSC-Degát, valamint a holtversenyben harmadik diósgyőrieket és kőbányaiakat.